İYİ BESLEN

Besinler ilacınız, ilacınız besinleriniz olsun.

İyi beslenme sağlığın vazgeçilmez bir şartıdır. İyi beslenen insan kolay kolay hasta olmaz. Lezzetli ve sağlıklı yemekler yemek önemlidir. Enerji ihtiyacınızın karşılanması, vücudunuzun fonksiyonlarının devam edebilmesi ve hayattan keyif alabilmek adına her yaşta iyi beslenmek gereklidir.

Beslenmek sadece karın doyurmak olarak düşünülmemelidir. İyi beslenmek demek sadece ne kadar yediğin değil, neyi, ne miktarda, ne sıklıkta, ne zaman ve nelerle birlikte yediğindir.

Çocukluktan itibaren iyi beslenen kişi hem daha sağlıklı büyüyüp gelişir hem de geleceğine yatırım yapmış olur. Aynı zamanda iyi beslenmek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. İyi ve sağlıklı beslenen kişilerin bağışıklık sistemleri daha güçlü olur ve kolay kolay hasta olmazlar.

Şöyle bir benzetme yapacak olursak; vücudunuzu bir makine olarak düşünün. Aslında gerçekten de vücudumuz bir makine. Siz makinenin sorunsuz çalışabilmesi için düzenli aralıklarla bakımını yaptırırsınız ve verim gücünü artırmak için her parçanın en iyisi olmasına özen gösterirsiniz. İşte iyi beslenme dediğimiz kısım bu parçalar. Bu parçalar ne kadar iyi olursa, yani aldığımız yiyecekler ne kadar iyi olursa, vücudumuzdan alacağımız verim o kadar iyi olur. Ve kaliteli parçalarla gücünü artırdığımız makinede bizi kolay kolay yarı yolda bırakmaz. Vücudumuzu da iyi besleyerek savunma mekanizmasını yani bağışıklığımızı güçlendirmiş oluruz. Hem bedensel hem de mental açıdan sağlıklı olmak içinde bulunduğumuz çevrede altın bileziktir.